Partnerskie Kluby Biznesu | Kontakty = Kontrakty

Blog

Latest News
Zazielenianie Wrocławia: Dolnośląskie Centrum Medyczne DOLMED Sadzając Ambrowce, Wspiera Ekologię i Poprawia Jakość Powietrza

Zazielenianie Wrocławia: Dolnośląskie Centrum Medyczne DOLMED Sadzając Ambrowce, Wspiera Ekologię i Poprawia Jakość Powietrza

W obecnych czasach ekologia to bardzo ważny aspekt dla każdego człowieka i jego otoczenia, dlatego z wielką dumą prezentujemy nowe, zielone inicjatywy naszych klubowiczów!

 

Pragniemy pochwalić Dolnośląskie Centrum Medyczne DOLMED, które wykonało nasadzenia sześciu ambrowców amerykańskich przed swoją placówką przy ul. Legnickiej we Wrocławiu. Dzięki tej wspaniałej inicjatywie, otoczenie DOLMEDu zyskało nowe, zielone życie, które nie tylko zazieleni okolicę, ale także poprawi jakość powietrza oraz uczyni przestrzeń bardziej przyjazną dla mieszkańców Wrocławia.

Ambrowiec amerykański to wyjątkowy gatunek drzewa pochodzący z Ameryki Północnej i Środkowej. Jego liście przypominające kształtem liście klonu, wiosną i latem przybierają kolor ciemnozielony i błyszczący, natomiast jesienią zmieniają barwy na czerwone i fioletowe. Zasadzone drzewka na zawsze zmienią otoczenie wrocławskiej placówki medycznej, dodając jej kolorów, oczyszczając powietrze i zapewniając cień w słoneczne dni.

Dolnośląskie Centrum Medyczne DOLMED, będące częścią grupy Uzin Utz, realizuje długofalowe działania proekologiczne w naszym regionie. W ramach strategii proekologicznej pod hasłem „PLANET”, wszystkie oddziały Uzin Utz na całym świecie od 2023 roku sukcesywnie wprowadzają procedury mające na celu ograniczanie wpływu ich działalności na przyrodę oraz zmiany klimatyczne. Obejmuje to m.in. redukcję zużycia energii elektrycznej oraz emisji gazów cieplarnianych, opracowywanie nowych, bardziej ekologicznych receptur produktów oraz obniżanie zawartości szkodliwych substancji.

Cieszymy się, że nasi klubowicze przyczyniają się do tworzenia bardziej zielonej i przyjaznej przestrzeni miejskiej oraz wspierają działania na rzecz ochrony środowiska. Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom, jak nasadzenia drzew przed Dolnośląskim Centrum Medycznym DOLMED, jesteśmy w stanie wspólnie tworzyć lepszą przyszłość dla naszego regionu.

 

Wiadomości Związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *