Partnerskie Kluby Biznesu | Kontakty = Kontrakty

Blog

Latest News
Za nami bardzo ważna konferencja dla Klubów sportowych w Kielcach

Za nami bardzo ważna konferencja dla Klubów sportowych w Kielcach

Z końcem lutego w Kielcach odbyła się konferencja szkoleniowa dla klubów sportowych. Adresatem wydarzenia były osoby zarządzające w klubach sportowych a udział był bezpłatny. Wśród organizatorów byli: Świętokrzyska Federacja Sportu, Fundacja Sportowa, Fundacja im. Stefana Artwińskiego a także Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Patronatem honorowym objęli wydarzenie: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. Partnerami konferencji byli: Lotto, Hotel Binkowski, sieć salonów fitness Endorfina Platinium oraz marka odzieży sportowej Keeza.

Konferencja trwała cały dzień, przez który poruszonych było jedenaście tematów. Połowa spotkania poświęcona była panelowi poświęconemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych dla organizacji sportowych. Można było posłuchać na temat konkursów w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, o świętokrzyskich grantach. Bardzo pozytywne recenzje zebrał wykład Radosława Rogiewicza w temacie „Jak pozyskiwać sponsorów?”.

Wśród prelegentów wystąpił między innymi dyrektor Fundacji im. Stefana Artwińskiego Paweł Kwietniewski, który opowiedział o programie swietokrzyskiegranty.pl. Formy wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego omówił główny specjalista Leszek Wnętrzak, natomiast programy Ministerstwa Sportu i Turystyki praktyk Marcin Zychalski, prezes stowarzyszenia Sport CK. Wojciech Śmiech omówił funkcję dyrektora sportowego na przykładzie ŁKS Probudex Łagów. Tomasz Wilman przedstawił temat akademii sportowej w klubie piłkarskim. Mateusz Brela przybliżył aspekt psychologii sportu. Grzegorz Basiński poruszył temat social mediów w klubach sportowych. Dariusz Laszczyk, autor popularnego bloga prawopilkarskie.pl omówił najczęstsze zagadnienia prawne dla klubów.

W zależności od tematów różna była liczba uczestników konferencji na sali. Przez cały dzień organizatorzy zarejestrowali prawie 140 osób. Przyjechały kluby z województwa świętokrzyskiego. Zdecydowana większość to były kluby piłkarskie ale pojawili się również przedstawiciele innych dyscyplin sportowych, np. judo czy narciarstwa. Tematy pozyskiwania środków okazały się tematami uniwersalnymi i cieszącymi dużym zainteresowaniem wśród organizacji sportowych. Przyjechali również uczestnicy z poza województwa. Jednym z gości był Adam Kokoszka, 12-krotny reprezentant kraju z kadry Leo Benhackera. Pojawili się przedstawiciele Hutnika Kraków czy Wisłoki Dębica.

Na uczestników konferencji czekała również miła niespodzianka. Fundacja Sportowa przekazała vouchery na sprzęt do transmisji i retransmisji video dla klubów z różnych szczebli rozgrywkowych. Z B-klasy wyróżniona została drużyna GKS Agricola Łoniów. Z A-klasy wyróżniono lidera tabeli z Pawłowa – drużynę Arki. Z klasy okręgowej sprzęt do transmisji otrzyma GKS Góral Górno a jako reprezentanta IV Ligi wybrano GKS Rudki. Działanie takie wesprzeć ma potencjał marketingowy świętokrzyskich klubów i popularyzować treści video na zielonej murawie naszego regionu.

Tydzień później po szkoleniu w Kielcach Fundacja Sportowa przeprowadziła szkolenie z pozyskiwania środków na Stadionie Miejskim w Łodzi. Wydarzenie odbyło się pod auspicjami Prezesa Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adama Kaźmierczaka. Na konferencji w Łodzi spotkało się ponad 60 osób środowiska piłkarskiego tamtego regionu.

– Bardzo pozytywna inicjatywa i bardzo dużo pozytywnych opinii wśród uczestników. Bez tematu pozyskiwania środków trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach funkcjonowanie klubów w Polsce. Mam nadzieję, że nie jest to ostatnie tego typu wydarzenie – podsumował wiceprezes PZPN Adam Kaźmierczak.

– Dużo pracy organizatorów przyniosło oczekiwane efekty. Przygotowanie kosztowało dużo wysiłku ale wszystko odbyło się na wysokim poziomie. Cieszę się, że coraz więcej klubów się rozwija i mam nadzieję, że taki trend wzrostowy będzie w naszym województwie utrzymany. Zachęcam do pozyskiwania środków zewnętrznych, które zwłaszcza mniejszym klubom umożliwiają uniezależnienie się tylko od samorządowych dotacji. Zachęcam również władze samorządowe do aktywizowania swoich sportowych środowisk lokalnych w tym temacie. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym – zakończył jeden z organizatorów i członek komisji mediów i marketingu PZPN Łukasz Korus.

Wiadomości Związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *